Sahip olduğumuz değerler ve yaşanabilir bir gelecek vizyonu için çalışıyoruz...

Sürkit Grup Şirketleri, Otomotiv, Akaryakıt, Sigorta, Enerji, Madencilik, Turizm, Mağazacılık, Restoran, Gıda ve Gayrimenkul alanlarında ve sürdürülebilir iş modelleri ile yatırım operasyonlarını büyüterek devam etmektedir.

48 Yıl
Yarım Asıra Dayanan Ticaret Deneyimi
Sonuç Odaklı, İlkesel Yaklaşım
Hedefimiz, İnsan Odaklı Davranmak
Çevreye Duyarlı Bir Nesil Yetiştirmek
Yaşama Değer ve Nitelik Katmak

Kısa... Kısa...
Faaliyet Alanlarımız

Enerji

Türkiye'nin dört bir yanına dağılmış doğa dostu yenilenebilir enerji yatırımlarımız ile Isparta, Bitlis, Kayseri, Bilecik, Iğdır, Erzurum ve Erzincan’da güneş enerjisi santralleri ile yıllık 85 milyon Kwh elektrik üretimi ile Türkiye ve bölgenin önde gelen yenilenebilir enerji organizasyonlarından biri olma misyonuna sahiptir.

Maden İşletmeleri

Iğdır ve Kars illerinde 1370 hektarlık alanda faaliyet gösteren 4 adet Tuz Madenimiz; toplamda 1,760 milyon tonluk bir rezerv ile hizmet vermeye devam etmektedir. Kars’ta bulunan Kristal Tuz Madencilik Türkiye’nin Doğu, Güneydoğu ve doğu Karadeniz bölgesinin karayollarının ihtiyacı olan tuzu sağlamaktadır.

Otomotiv

2018 yılında faaliyete başlayan Sürkit Otomotiv; hızlı ve kaliteli hizmet anlayışı, değişim misyonu ve sektöre duyduğu inançla bugün Iğdır’ın ve bölgenin en büyük Ford bayileri arasında yerini almıştır.

Akaryakıt

Iğdır Karakoyunlu’da bulunan Opet-Sunpet markası ile akaryakıt istasyonu olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin en doğusunda bulunan kurumsal akaryakıt istasyonudur.

Turizm

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te City markasını şehir oteli konseptiyle oluşturduğumuz City Avenue ve City Center markalarıyla hizmetlerini yürütmektedir.

Mağazacılık

Azerbaycan'ın farklı bölgelerine dağılmış durumda bulunan LC Wakiki ve Penti markalarına ait toplamda 30 mağazasıyla perakende mağazacılık faaliyetleri yürütülmektedir

Sigortacılık

Sürkit Grubu’nun iştiraki olan Sürkit Sigorta 2018 yılında Allianz ve Axa gibi sektör lideri firmaların bölge acente hizmetlerini yürütmektedir.

Satış & Dağıtım

1995 yılında kurulan Bizim-Qida MMC Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde, Azersun, Ülker, Karmen, Tadım ve Dimes ürünlerinin Nahçıvan distribütörü olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Şu anda Nahcivan’da 400’den fazla aktif müşteriye, 75 kişilik ekip ile hizmet vermektedir.